Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Mini przegląd ostatnich wydarzeń

12/18/2014 Unknown 0 Comments Category : , ,

Zaspałam i to mocno z komentowaniem bieżących wydarzeń. Gorączka "zamykania roku" całkowicie mi się udzieliła i tylko gdzieś kątem oka patrzałam na to, co dzieje się w naszym kraju. A działo się sporo. Troszkę to wszystko śmieszno-smutne. Ale jest także powód do uśmiechu. Kto co wygrał, kto wymyśla nowych wrogów i rusza do walki o jakieś 30 lat za późno? Kto zyskuje, kto traci? Nazbierało się tego trochę!

Szybkie rączki Rydzyka

Zobaczcie jakie szybkie rączki ma ojciec - tu rączkę cofa od usteczek, tu szybciutko łapie kopertę! Momentami jakby się zapomina i chciałby po główce klepnąć za bezczelność jaką jest całowanie jego tłustych paluszków. Może ojcu po prostu się spieszy, przecież przed nim tyle kopert do odebrania! Nawet wzrok ma poirytowany, pewnie dlatego, że ci ludzie jakoś tak wolno idą, koperty niepospiesznie podają i jeszcze bezczelni chcieli by kilka słów zamienić. Ale spokojnie, ojciec Tadeusz pogoni, położy rękę, rzuci uśmieszek, popchnie nieco. Stadko w końcu trzeba poganiać, nie można tak samopas zostawić.
Cała ta farsa skojarzyła mi się to z dawnymi biesiadami szlachty. Na obrazach często widzimy, jak wąsaci panowie jedzą mięsiwo, a resztki lądują w psich pyskach. Szlachcic rzuca ochłap psu, a ten czasem skoczy wyżej, do ręki żeby złapać go szybciej. Wtedy szybkim ruchem psa można by odgonić. Przeważnie przy biesiadnym stole gdzieś właśnie taki piesek stoi, czekając na ochłapek, który łapie pewnie z wdzięcznością. Nie jest istotne, czy pan jest zły, dobry, czy skarci czy raczej pogłaszcze - będzie ślepo za nim szedł. Tu dostanie mięsko, a gdzie indziej ludzie pewnie liczą na zbawienie.

Wygrana Roberta Biedronia

Chyba w naszym kraju niczyjej uwadze nie uszło to, że Robert Biedroń został prezydentem Słupska. Jest to niesamowicie miłe zaskoczenie. Zaskoczenie dla większości, bo jak to - gej prezydentem jakiegoś miasta, na dodatek niewielkiego!? Jednak patrząc na jego kampanię czułam, że wygra. Wyszedł do ludzi, spotykał się z nimi, przedstawiał konkretne plany - plany dla ludzi, nie dla władzy. To się spodobało. Bo dlaczego by nie wybrać człowieka z pomysłem, charyzmą, uczciwego i na dodatek tak miłego? Bo jest gejem? Na szczęście nie tym kierowali się mieszkańcy Słupska. Biedroń pokazał, że jako polityk dojrzał, nie bawi się już w programy rozrywkowe, a dobrze radzi sobie w poważnych debatach. Mam nadzieję, że coraz więcej ludzi będzie patrzało na innych przez ich działalność, charakter i możliwości, a nie prywatne preferencje. To duży krok wprzód.

Przegrana ustawy

Natomiast, niestety, ogromnym krokiem wstecz jest odrzucenie ustawy o związkach partnerskich. Po raz trzeci. I póki co, podczas tej kadencji, czwartej próby nie będzie. Głosowało 437 posłów, 185 było za, przeciw 234, a wstrzymało się 18. Przeciw głosowała m.in. była Pełnomocnik ds. Równego Traktowania - Elżbieta Radziszewska. Gratki PO, widać, że zawsze wybieracie odpowiednich ludzi na stanowiska. Cholernie to smutne, że minie jeszcze sporo czasu, zanim w tym kraju coś się zmieni na większą skalę. Cóż, tu nawet nie chce się podjąć dyskusji o związkach...

Cyrk w Sejmie

Ale z drugiej strony czego spodziewać się po ludziach, którzy zachowują się gorzej niż stado zwierząt, a z Sejmu robią oborę? Żrące, rechoczące dranie przy korycie. Dosłownie. Niepotrafiące zachować powagi miejsca i stanowiska. Jest mi wstyd, że tak wyglądają ludzie, którzy poniekąd decydują jak ma wyglądać moje życie. Zachęcam do zobaczenia materiału ze środowych obrad w Sejmie: LINK. Jak w tym kraju ma być normalnie, skoro takich ludzi wybieramy do reprezentowania nas? Do decydowania o naszych interesach? Już nawet nie wspomnę o całej szopce, którą odstawiał PiS po ostatnim głosowaniu. Znów oszustwa, znów zamachy (na demokrację tym razem!) i fałszerstwa. Ale jak to oni twierdzą: tam gdzie oni wygrywają fałszerstw nie ma, a gdzie przegrywają - są. Oczywiście. Logika szaleńców, której przyklaskuje stado starszych ludzi. Wystarczy spojrzeć na relacje z marszu w obronie demokracji czy kto wie czego. Oni sami chyba też do końca tego nie ustalili. Sami starzy ludzie, przyszłość naszego kraju. Teraz walczą z komuną, walczą o wolną Polskę i demokrację. Kochani, trzeba było walczyć jakieś 30 lat temu! Teraz, kiedy nic im nie grozi za takie bezsensowne marsze, to ochoczo maszerują! Co za kpina. Kpina z historii i ludzi, którzy naprawdę o wolność naszego kraju walczyli. Żałość straszna.

Inne

Na fali zwycięstwa Biedronia, Palikot ogłosił, że też chce zostać prezydentem. Tyle, że kraju. Jednak Palikot Biedroniem nie jest i myślę, że przegra. To będzie już podsumowaniem działalności Twojego Ruchu, który ruszył z rozpędem, miał poparcie lecz jednak gdzieś po drodze się pogubił. Palikot nie jest tak sympatyczny jak Biedroń, nie wzbudza takiego zaufania i przede wszystkim zmieniając swoje poglądy polityczne co jakiś czas, stopniowo tracił na wiarygodności. Przez skupianie się na krytyce kościoła (tak to widzi przeciętny Kowalski, nie interesujący się tym, jakie ustawy TR chciał przegłosować) stracili. Niestety do Polaka trzeba podejść trochę jak do osiołka z marchewką, nieco sprytnie i łagodnie, tak, aby myślał, że podążanie za warzywem jest jego pomysłem. Przecież ludziom inaczej można wyjaśniać to, że nie należy finansować jakichkolwiek działalności i kościoła i nie wolno narzucać wszystkim wiary. Tego zabrakło TR, podejścia do ogółu i pomimo dobrych chęci, gdzieś ten polityczny rozpęd się zatracił. Widzą to także politycy TR i odchodzą z niego. Sam Biedroń kandydował niezależnie, a nie z listy partii - to już chyba o czymś świadczy.

Kolejne 16 MILIONÓW złotych z BUDŻETU PAŃSTWA zostanie przeznaczonych na Świątynie Opatrzności Bożej. Tak, to to wielkie i zbędne coś, co pochłania kasę Państwa niczym czarna dziura. W takim kraju żyjemy, dyskutować o równości obywateli się nie chce, ale dopieszczać jedną grupę - klechów i moherów - owszem. Gdzie rozum? Naprawdę nie ma w tym kraju większych potrzeb? Za mało mamy brzydkich szkół, kamienic, dróg, niedożywionych dzieci, za duże porcje posiłków w pięknych szpitalach, że możemy marnować pieniądze PAŃSTWA na takie rzeczy? Skandal! W takich chwilach naprawdę żałuję, że Twój Ruch tak stracił rozpęd i już nie ma szans, ponieważ gdyby chociaż więcej takich ludzi było u władzy, to ukróciłoby się takie marnotrawienie środków.
Krótko mówiąc: pierdolmy kulturę, nie chodźmy do teatrów, bo jeszcze nieremontowany sufit nam spadnie na głowy. Dajmy kasę z kultury (a co tam, ze wszystkiego!) na kolejną świątynię w złocie i czcijmy tam papieża polaka. Walić też to, co jest w biblii, stawiajmy pomnik za pomnikiem. Najlepiej ze złota. Stać nas przecież.

RELATED POSTS

0 komentarze