Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Zakaz uboju rytualnego przejawem antysemityzmu?

7/19/2013 Unknown 1 Comments Category : ,

Kto z was słysząc ubój rytualny wyobrażał sobie krowę, której ktoś poderżnął gardło, aby wykrwawiła się w męczarniach? A kto z was słysząc te same słowa pomyślał o biednym i głodnym Żydzie, który nie może zjeść mięsa, jeśli zwierze nie było zabite w sposób rytualny? Zapewniam, że większość z nas widziała krowę. W Sejmie posłowie głosowali zgodnie ze swoim sumieniem i opiniami obywateli, myśląc o tym, że nie powinniśmy być państwem, które pozwala na zarzynanie żywych istot w sposób tak okrutny. Mało kto pomyślał o tym, że jeśli podniesie rękę przy sprzeciwie to zostanie oskarżony o antysemityzm. Jestem pewna, że nikt nie brał tego pod uwagę. Czynnikami przemawiającymi na nie zapewne jest także to, że w Polsce od pewnego czasu mamy coraz więcej stowarzyszeń i akcji uświadamiających naszych rodaków, że zwierze to nie rzecz i trzeba je traktować dobrze, bo także myśli,czuje i boi się. Staliśmy się (w końcu!) bardziej wrażliwi na ich krzywdę.

Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich Piotr Kadlcik stwierdził: Mamy nadzieję, że Polacy i polski rząd rozwiążą ten problem. Jeśli będzie on rozwiązany, oczywiście społeczność żydowska ma możliwość zwrócenia się do Brukseli, jak również do Trybunału Praw Człowieka w tej sprawie. Sęk tkwi w tym, że Polacy nie mają żadnego problemu. Rząd postąpił zgodnie z wolą polskich obywateli, którzy protestowali przeciw ubojowi rytualnemu. Rolnicy, aktywiści broniący praw zwierząt, a także zwykli obywatele jak ja czy Ty, chcieliśmy żeby nie dopuszczono do tej okrutnej procedury. Wszyscy mieliśmy na względzie dobro zwierząt. Teraz Piotr Kadlcik sugeruje, że jeśli cały naród nie postąpi wbrew swoim uczuciom i sumieniom to będziemy do tego, być może, przymuszeni przez Trybunał Praw Człowieka w Brukseli. Czyżby chcąc praw dla siebie można było żądać pogwałcenia praw innych ludzi?

Dążąc do celu, jakim jest legalność uboju rytualnego na całym świecie (bo chyba o to chodzi?) różne związki, stowarzyszenia i inne trybunały żydowskie wkroczyły na bardzo nieprzyjemny grunt. Jest to grunt rzucania oskarżeń o antysemityzm. Bardziej niż na religijnych widzi mi się (czy to katolickich, żydowskich, muzułmańskich czy nawet azteckich) zależy mi na tym, aby zwierzęta nie cierpiały. Wychodzi na to, że jestem antysemitką. Jeszcze jeden krok na tej cieniutkiej granicy, a zostaniemy oskarżani o faszyzm i porównywani do Hitlera. To bardzo niebezpieczne, bardzo nieprzyjemne, a przede wszystkim niesprawiedliwe. Nie rozumiem jak można tak wąsko patrzeć na świat, jedynie poprzez pryzmat ja. Ktoś wszystkie te gadki o narodzie wybranym potraktował zbyt dosłownie i chce być traktowany wyjątkowo. A jak nie, to cóż, mieliśmy holokaust, czemu by tego nie wyciągać przy każdej możliwej okazji. Piszę o tym, ponieważ już pojawiały się głosy, że wprowadzamy prawa jakie niegdyś miały nazistowskie Niemcy. Tyle, że nikt nie zwraca uwagi na to, że Żydzi w tej całej sprawie mało kogo obchodzili. Drodzy wybrańcy, nam chodzi o ZWIERZĘTA i ich dobro, a nie o pokazanie światu jakimi antysemitami jesteśmy. Dziwne, że przy wszystkich aferach o malowaniu swastyk i haseł antyżydowskich na murach nikt nic nie mówił, raban podniesiono dopiero, gdy antysemityzm w ogóle nie wchodzi w grę!

Jeśli chcemy stworzyć państwo przyjazne dla wszystkich musimy być tolerancyjni. Nie możemy jednej grupie dawać odbierając drugiej, nie możemy kogoś traktować gorzej i narzucać jakiś restrykcyjnych zakazów i nakazów na pewne grupy. To oczywiste. Jednakże czy jako suwerenne demokratyczne państwo musimy ulegać KAŻDEJ presji i dawać KAŻDEMU to czego chce? Kosztem pogwałcenia sumień i uczuć większości obywateli? Kosztem robienia z naszego państwa krwawej rzeźni? Nie o to chodzi w tolerancji. Żydzi także powinni się jej nauczyć i uszanować to, że Polacy ze względu na własne odczucia nie chcą uboju rytualnego u siebie. I nie dlatego, żeby im dokuczyć, upokorzyć ich czy odebrać im prawo do praktykowania religii. Nie. Nie chcemy uboju rytualnego bo nie godzimy się na cierpienie zwierząt, a Żydzi nie zawsze i nie wszędzie są w centrum uwagi. I być nie muszą.

RELATED POSTS

1 komentarze

  1. Zupełnie nie wiem o co tyle krzyku. I ze strony Polski i Polaków, i ze strony państwa żydowskiego, polskiej mniejszości żydowskiej i samych Żydów. Akurat oni, z tego co mi wiadomo są w pozycji raczej uprzywilejowanej (biorąc pod uwagę mniejszość muzułmańską na przykład), ponieważ obowiązuje ich ustawa jakaśtam z 97 bodaj, która pozwala na ubój rytualny na zapotrzebowanie gmin wyznaniowych. Nie rozumiem ich 'oskarżeń' o antysemityzm. Tak jak napisałaś to raczej dopatrywanie się problemu tam gdzie go nie ma. Szkoda, bo stosunki polsko-żydowskie w ostatnim czasie raczej się zacieśniały, a tu takie niepotrzebne boom.

    OdpowiedzUsuń