Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Coming out Ellen Page

2/16/2014 Unknown 0 Comments Category :

Wczoraj, zanim jeszcze wszystkie portale plotkarskie zaczęły o tym pisać, natknęłam się na youtube na przemowę Ellen Page. Wbrew temu, co donoszą portale, nie weszła na mównicę i niepowiedziała na wstępie "Jestem lesbijką!". Wszystko miało znacznie głębszy przekaz, od którego aktorka zaczęła. Ellen bardzo emocjonalnie przemówiła, nie tylko o sobie, ale także dziękowała osobom, które pomagają młodym ludziom pogodzić się ze swoją seksualnością. Mówiła o tym, że każdy ma prawo do miłości i równego traktowania. Jej gestykulacja, łamiący się głos, słowa o młodych osobach, bojących się o swoje życie i cierpiących z powodu strachu i odrzucenia, a w końcu wyznanie, że jest lesbijką - bardzo wzruszające.

Cała przemowa, zachęcam do zobaczenia:
Aktorka ma nadzieję, że jej wyznanie pomoże młodym homoseksualistom pogodzić się ze swoją seksualnością i sprawi, że poczują się lepiej. Też mam taką nadzieję, że jeśli ludzie zobaczą, jak wielu z ich idoli ma takie same troski i obawy, to poczuje się nieco lepiej i pewniej. Świat będzie lepszy, jeśli będziemy dla siebie mniej okropni.

Oby więcej takich wyznań. Oby więcej takich osób. Na pewno wyznanie młodej, zdolnej i ślicznej aktorki doda wielu osobom pewności siebie. A świat niech zobaczy: czy dewiacja, zboczenie, choroba ma twarz Ellen Page? Tak wygląda osoba zła, zepsuta i chora? Nie, tak wyglądają tysiące młodych, zdolnych i pięknych (pod każdym względem) ludzi, którzy chcą żyć w zgodzie ze sobą. Chcą kochać i nie musieć się ukrywać i kłamać. Tak, jest masa takich osób, zmęczonych, cierpiących przez lata, własnie przez strach przed odrzuceniem. Chciałabym, żeby ta liczba się zmniejszyła, żeby społeczeństwo było bardziej otwarte, mniej szufladkujące i dokuczające - tym samym będzie lepiej tysiącom osób.

Ellen ma rację. Każdy ma prawo do życia, równości i miłości. Nikt nie powinien cierpieć, być wyrzucanym z domu i dręczonym przez rodzinę, rówieśników czy społeczeństwo, przez to, że ktoś ocenia homoseksualizm jako zło, które trzeba zwalczać czy potępiać. Obyśmy wszyscy mieli siłę, aby żyć dumnie, pomagać i dawać taką inspirację innym. Bardzo mnie cieszy taki coming out, o którym będzie głośno na całym świecie i wszyscy zobaczą, że homoseksualiści to nie jakieś chore stwory, chcące seksualizować dzieci, tylko normalni ludzie. I nawet nie wiesz, że może ta sympatyczna dziewczyna z klasy czy syn sąsiada to także homoseksualiści, bo to nic egzotycznego i dziwnego i każdy zna kogoś, kto nie jest osobą heteroseksualną - jednak właśnie przez strach nie powie tego głośno. Takie przemowy udowadniają jak wiele cierpienia może się kryć za pozornie poukładanym życiem. Mam nadzieję, że teraz, kiedy Ellen Page będzie żyła w 100% w zgodzie ze sobą, będzie szczęśliwsza. I mam nadzieję, że każdemu może to być dane - bez względu na orientację, poglądy itd.

RELATED POSTS

0 komentarze