Harmony Clean Flat Responsive WordPress Blog Theme

Powiało normalnością

4/16/2014 Unknown 2 Comments Category : ,

Kampania Przeciwko Homofobii nakręciła świetny spot w ramach kampanii społecznej "Najbliżsi Obcy". Widząc na nim codzienne czynności, firanki i włosy rozwiane na wietrze, aż chciałoby się rzec: powiało normalnością! Szok? Otóż nie, ponieważ tak właśnie wygląda życie, także homoseksualistów. Odbiega od stereotypów i propagandy, głoszącej jakie to rozpustne i grzeszne życie można prowadzić i oczywiście namawiać do tego resztę społeczeństwa (a najbardziej dzieci!).


Oglądając ten filmik pomyślałam o swoim życiu. A właściwie o naszym życiu: moim i mojej partnerki. Same w czerwcu będziemy miały "oficjalną" rocznicę. To właśnie 4 lata razem, tak jak w powyższym spocie. Zasypiamy i budzimy się razem, sprzeczamy o to, kto tym razem powinien robić śniadanie. Spacerujemy, stale rozmawiamy, śmiejemy się i płaczemy razem. Przytulamy i pocieszamy w trudnych chwilach i cieszymy naszymi małymi radościami. Z powodu uprzedzeń - i swego rodzaju krucjacie emocjonalnej - w imię Jezusa przeżyłyśmy ciężki okres. Przeżyłyśmy go, bo byłyśmy razem. Wspierałyśmy się i postawiłyśmy wszystko rzucić i zacząć życie od nowa, razem i tylko z tym co zmieścimy w walizkach. Udało się, jest nam coraz lepiej i szczęśliwie, pomimo jakiś małych kryzysów. Jest także normalnie. Może nawet normalniej niż u większości heteroseksualnych związków, które rozpadają się, łączą ponownie i tak stale. My trwamy, my jesteśmy. Jesteśmy bo jest między nami miłość, którą chcemy pielęgnować przez całe nasze wspólne życie, a nie poprzestać na kilku rocznicach. Bardzo chętnie uczyniłabym nasz związek oficjalnym, nie dlatego, że miłość potrzebuje jakiegoś papierka, lecz dlatego, że funkcjonowanie w systemie czasem tego wymaga. Jeśli coś się stanie którejkolwiek z nas to druga będzie mogła ją odwiedzić w szpitalu, będziemy mogły wziąć razem kredyt, mieć wspólny majątek, który będzie bez problemów dziedziczony i wiele, wiele innych aspektów życia stanie się łatwiejszych, gdy przestaniemy w świetle prawa być dla siebie obcymi osobami. Będziemy z prawnego punktu widzenia rodziną - którą już i tak się czujemy. Mam nadzieję, że dzięki takim rewelacyjnym i przyjemnym spotom (oby było ich więcej i oby były w telewizji!) społeczeństwo zrozumie więcej niż obecnie.

RELATED POSTS

2 komentarze

  1. Taki ładny spot, nie widziałam go wcześniej :)

    My wzięliśmy z ślub z czysto praktycznych powodów właśnie, bo też mi ten papierek do niczego potrzebny więcej nie jest, niż decyzje w razie pobytu w szpitalu czy sprawy majątkowe i dziwię się czemu takim problemem dla ludzi jest, że ktoś mógłby także ten papierek otrzymać?... przecież nikt nie każe im zmieniać orientacji, więc co ich obchodzi cudza?

    OdpowiedzUsuń
  2. Badz sczesliwa tu i teraz i nie narzucaj twojej woli nikomu spytaj sie czy mnie mozesz taka jaka jestem zaakzeptowac jezeli nie to idziesz dalej. Nikt sie od ciebie nie odwroci ani kosciol ani papiez, kazdy ma prawo isc do kosciola i sie modlic, to samo w domu. Matka Boska wskarze ci droge a ty znajdzesz jak ja spokoj i sile a teraz zdanie ktore mi przyszlo do glowy - ona tez jest kobieta i matka kocha wszystkie swoje dzieci powtarzam modlitwa pompejska nie do pokonania da ci sile spokoj i wyzwolenie

    OdpowiedzUsuń